W dzisiejszych czasach konopia występuje we wszystkich kształtach i formach. Obecnie coraz popularniejsze staje się picie herbaty z konopi jako odskocznia od jej palenia w postaci Jointów. Herbata konopna jest dostępna w sklepach z artykułami konopnymi, jest też łatwa do przygotowania w domu, zarówno do użytku rekreacyjnego, jak i leczniczego. Potrzebujesz tylko odpowiednich składników na pyszną herbatę!

 
Herbata z konopi?

Herbata z konopi to herbata najczęściej z jej liści. Liście zawierają kannabinoidy THC i CBD, czyli substancje czynne, które zapewniają haj. Jednak w przeciwieństwie od zwykłej herbaty konopnej, herbata z konopi indyjskich nie jest robiona poprzez zaparzenie liści. Zalanie wrzątkiem może rozpuścić smak w gorącej wodzie, ale psychoaktywne składniki takie jak THC nie zostaną rozpuszczone. Z tego powodu  aby herbata uwolniła psychoaktywne właściwości jest przygotowywana w specjalny sposób.

Istnieje wiele wariantów herbaty konopnej. Możesz więc zrobić ją w prostszej lub trudniejszej wersji. Wszystko zależy od tego ile chcesz poświęcić czasu i środków na włąsną herbatkę.

Dlaczego warto pić herbatę konopną?

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie wybierają herbatę z liści konopi. Może się zdarzyć, że ktoś woli pić herbatę niż palić jointa, aby oszczędzić płuca, choć efekty będą się wtedy pojawiać nieco dłużej. Może być też tak, że po prostu bardziej podoba nam się smak pitej herbaty niż smak palonego suszu konopi.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa powody, dla których wybiera się herbatę konopną:

Zastosowanie medyczne herbaty bez THC tylko z CBD
Do celów leczniczych stosuje się herbatę o niewielkim stężeniu THC i wysokim stężeniu CBD. Taka herbata jest również nazywana herbatą konopną i można ją legalnie kupić gotową w sklepach internetowych oraz stacjonarnych.

Użycie rekreacyjne herbaty z zawartością THC  i min. CBD
Jeśli chcesz używać herbaty z konopi indyjskich do celów rekreacyjnych, herbata musi zawierać aktywny składnik THC. Taka herbata nie jest przeznaczona do sprzedaży, więc należy zrobić ją samodzielnie. Zaletą jest to, że można stworzyć swój idealny stosunek.... smaku i jej mocy, zależy z jakiej ilości będziesz miał zamiar ją przygotować.

Jak przygotować herbatę konopną aby zawierała THC?

Najprościej rzecz ujmując kannabinoid THC rozpuszcza się w alkoholach i tłuszczach,  dalsze informacje znajdziesz w największej wyszukiwarce na świecie google.com wystarczy wpisać herbata konopna z thc.

Jakie są efekty działania herbaty z THC?

To, jak objawiają się efekty działania marihuany, zależy częściowo od metody czy odmiany konopi. Na przykład działanie spożytej marihuany może być inne niż spalenie jej  z lufki, które z kolei może się różnić od działania herbaty z konopi.

Ogólnie rzecz biorąc, efekt herbaty z ziela konopi jest łagodniejszy(tylko  przy małych dawkach) niż palenie marihuany, ale trwa dłużej. Efekt jest głównie fizyczny i nie jest tak silny. Można jednak wzmocnić efekt, pijąc większe dawki herbaty lub stosując inne proporcje.

Uprawa konopi na herbatrę konopną


Aby uzyskać herbatę o najwyższej jakości, ważne jest odpowiednie dobranie odmiany konopi oraz zapewnienie optymalnych warunków uprawy. Odmiany o wysokim stężeniu CBD i niskim stężeniu THC są najlepsze do uprawy na herbatę konopną. Rośliny o dużych liściach również są szczególnie pożądane, ponieważ to w nich znajduje się najwięcej CBD.

Aby zapewnić optymalne warunki uprawy konopi, rośliny powinny być uprawiane w pomieszczeniach z dobrym dostępem do światła naturalnego(uprawa outdoor) lub sztucznego(uprawa indoor), przy temperaturze w granicach 21-26 stopni Celsjusza, wilgotności powietrza w granicach 50-60% oraz regularnym nawożeniu.

Zbiory konopi na herbatę powinny być przeprowadzane w momencie, gdy rośliny osiągną odpowiednie stężenie CBD. Liście i kwiatostany są oddzielane od reszty rośliny, suszone w ciemnym i przewiewnym miejscu, a następnie przechowywane w suchym i ciemnym miejscu.

Jak długo trzeba czekać na działanie herbaty konopnej?

Początkowe działanie można zauważyć zazwyczaj dopiero po około godzinie, całkowite wrażenia psychoaktywne herbaty konopnej trwają nieco dłużej niż efekty  podczas jej palenia. Szczytowy punkt osiągany jest po 4 do 8 godzin. Więc miej to na względzie, gdy zdecydujesz się na przygotowanie filiżanki herbaty z konopi.