Prawie każdy już wie jak wygląda lufka czyli po prostu fifka. Jeżeli nie, zerknij na obrazek , lufka po 1 gramie suszu konopi. Korzystanie z fifki to świetny sposób na rekreacyjne palenie,  zarówno w domu, jak i na łonie natury. W dzisiejszych czasach do wyboru mamy nieograniczoną liczbę wzorów i kształtów w których są produkowane lufki.

 

Czym jest lufka?

Standardowa lufka jest to najczęściej kawałek szklanej lub metalowej rurki, głownie o średnicy około 7mm i grubości około 1-2mm, zależnie od materiału z jakiego została wykonana. Dla bardziej wymagających lufki można spotkać w sklepach internetowych wykonane z różnych tworzyw i mające wszelakie kształty i rozmiary. Standardowe szklane fifki są bardzo popularne wśród palaczy ze względu na ich nie duże i poręczne rozmiary.

 

Fifka do papierosa?

Jeszcze w latach 90, lufki służyły najczęściej do palenia tytoniu i papierosów. Teraz lufki służą nie tylko już do palenia papierosów ale także  suszu konopi i to nie tylko CBD ale również tego medycznego, który jest dostępny w aptekach z dużą zawartością THC. Na rynku możemy spotkać także specjalistyczne lufki wykonane z hartowanego szkła, które służą wyłącznie do waporyzowania suszu  czy haszyszu. Takie lufki wymagają dodatkowo żarowej zapalniczki dzięki czemu lufka nabierze szybciej odpowiedniej do waporyzowania temperatury.

Lufka szklana?

Tak lufki głównie są produkowane ze szkła ale i również z innych tworzyw takich jak akryl(głównie bonga) czy metal. Palenie konopi ze szklanej lufki jest o wiele przyjemniejsze a susz smakuje dużo lepiej niż z lufki metalowej. Szklana lufka może nam także posłużyć do waporyzacji, lecz wtedy trzeba już wiedzieć jak umiejętnie wykorzystać szklaną lufkę aby nie tracić zbyt dużo dobroczynnych  substancji zawartych w suszu. Oczywiście na rynku mamy do wyboru jeszcze tzw. "lufki czyli fifki" wykonane z akrylu są to głownie duże bonga do palenia w zaciszu domowym.

Gdzie kupić lufkę/fifkę?

Tu już mamy wielkie pole do popisu. Lufki możemy spotkać praktycznie wszędzie od zwykłego sklepu spożywczego czy monopolowego po specjalistyczne sklepy sprzedające różnego rodzaju bonga wyłącznie przeznaczone dla palaczy tytoniu czy konopi. Musimy pamiętać jednak o tym iż w sklepach spożywczych i monopolowych spotkać można jedynie podstawowe szklane i najtańsze modele fifek.

 

Rodzaje lufek

W sprzedaży spotkać możemy multum akcesori służących do palenia. Poniżej na obrazku możesz zobaczyć różne rodzaje szklanych lufek i bong.