Najczęściej marihuana jest zanieczyszczana metodami, takimi jak dodawanie Brixu, piasku lub talku, aby zwiększyć masę produktu i uzyskać większy zysk. To nie tylko zwykłe oszustwo, ale także praktyka bardzo niebezpieczna dla zdrowia osób palących. Zalecamy unikanie kupowania marihuany na ulicy i szukania zaufanych dostawców, którzy oferują produkt o dobrej jakości lub skorzystania z czystej medycznej marihuany dostępnej w aptekach.

Palacze konopi, kupując marihuanę na ulicy, często mają w głowie wiele pytań i obaw. Czy zakupiona marihuana  będzie ich zadowalała? Czy nie będzie zanieczyszczona? Czy będzie ona odpowiednio mocna? Czy ilość będzie zgodna z oczekiwaniami? Czy jakość będzie odpowiednia? Niestety, często kończy się to wielkim rozczarowaniem.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego tak się dzieje? Dlaczego płacąc duże pieniądze za gram marihuany, otrzymujemy produkt o słabej jakości i niepełnej ilości i na dodatek zanieczyszczony? Odpowiedzią jest to, że ludzie, od których pochodzi marihuana lub haszysz, to przestępcy, którzy działają tylko w celu uzyskania jak największego zysku, kosztem klientów.

 

Zanieczyszczenie marihuany brixem

Brix jest jednym z tych środków, które niestety często pojawiają się w marihuanie, którą kupujemy na ulicy. Jest to substancja, która służy do spulchnienia rosnącej jeszcze konopi, jednak jest łatwa do wykrycia podczas palenia. Przypalana marihuana strzela i iskrzy się, popiół z jointa nie chce opadać, zamienia się w kamień, a z lufki popiół trzeba wydłubywać wykałaczką. Zioło, jakie dostajemy, wygląda ładnie, ale wygląda na zbyt mało jak na swoją wagę, jest ładnie oszronione, twarde i lepkie. Dym jest niesmaczny i powoduje kwaśną minę u osoby  zaciągającej się mocniej. Nie polecam kupowania marihuany zawierającej Brix, ponieważ jest to niebezpieczna i niezdrowa substancja.

 

Zanieczyszczenie Piaskiem

Piasek jest jednym z tych dodatków, które często pojawiają się w kwiatach konopi kupowanej na ulicy. Jest on stosowany przez nieuczciwych dilerów, aby tylko zwiększyć masę marihuany. Jest to łatwe do wykrycia, wystarczy tylko dokładnie przyjrzeć się kwiatom konopi które kupiliśmy. Jeśli widzimy drobiny pyłu, najlepiej jest sprawdzić to lupą lub wziąć trochę suszu na język i spróbować wyczuć piasek. Jeśli jest obecny, oznacza to, że zostaliśmy "obdarowani" pakietem z piaskiem, co może prowadzić do problemów z układem oddechowym. Spalony piasek  z marihuaną może powodować długotrwałe i poważne problemy z układem oddechowym człowieka, dlatego też zaleca się unikać marihuany zanieczyszczonej piaskiem.

 

Zanieczyszczenie zioła Talkiem

Talk jest materiałem, który jest łatwo dostępny i często stosowany przez nieuczciwych dilerów. Jest to biały, tłusty minerał, który jest używany do poprawienia wyglądu marihuany i zwiększenia jej wagi. Zioło posypane talkiem wygląda na ładnie oszronione, jednak niestety jest zauważalnie mniejsza ilość zioła w stosunku do objętości. Zioło  mimo intensywnego zapachu smakuje bardzo źle. Zaciąganie się dymem z talkiem jest niebezpieczne i może prowadzić do poważnych chorób dróg oddechowych, takich jak pylica krzemowa. Dlatego też, zaleca się unikać marihuany zanieczyszczonej tym materiałem, szczególnie przy częstym paleniu.


Zanieczyszczenie marihuany nawozami oraz środkami ochrony roślin 

Stosowanie nawozów, pestycydów i fungicydów jest powszechne podczas uprawy konopi, aby chronić rośliny przed szkodnikami oraz chorobami grzybowymi szczególnie przy uprawach konopi outdoor (na zewnątrz). Chociaż zwiększają one wzrost rośliny, i pomagają w ich uprawie mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie palacza konopi. Bez badań laboratoryjnych, trudno jest zidentyfikować obecność środków takich jak nawozy czy pestycydy, ponieważ są one ciężkie do wykrycia i często nie wpływają na smak marihuany.


Zanieczyszczenie suszu syntetycznym THC

W czystej postaci, syntetyczne kanabinoidy są albo w postaci kryształów, pyłku lub oleju. Następnie są one dodawane np. do taniego suszu CBD, materiału roślinnego lub haszyszu, aby stworzyć mieszankę do palenia (tak, aby wyglądała jak prawdziwa  marihuana i nie zwracała niczyjej uwagi)

Niektórzy dilerzy, kupując taniej marihuanę słabej jakości, spryskują i zanieczyszczają ją syntetycznym THC, tworząc produkt, który działa podobnie do dopalaczy. Jest to niebezpieczne, ponieważ silnie oddziałuje na zdrowie, oszukując i faszerując chemią osoby, które go kupiły.

Najbardziej znaną mieszanką ziołową zawierającą  syntetyczne THC  był  Spice, jeszcze gdy sklepy z dopalaczami były wszędzie. Mieszanki ziołowe z syntetycznym THC do palenia są pakowane w małe, często kolorowe torebki z etykietami opisującymi zawartość jako kadzidło lub mieszankę ziołową do palenia, a zazwyczaj zawierającymi notkę „nie do spożycia przez ludzi”.

 

Zanieczyszczenia haszyszu

Haszysz podobnie jak marihuana może być zanieczyszczony różnymi środkami zaczynając od piasku, metali ciężkich i  kończąc na syntetycznym THC. Wszystko jest głownie ograniczone do wyobraźni dilerów którzy chcą tylko zarobić na szarym konsumencie konopi. Zobacz jak wygląda haszysz a przy kupnie należy uważać na  Fake Hash oraz Soap Bar, które zwykły palacz może łatwo pomylić z normalnym haszyszem. Soap bar jest tworzony z ok 10% trichomów, 80% liści (np. przy topowych) oraz innych substancji takich jak wosk czy mleko w proszku. Przeczytaj jak rozpoznać haszysz.